Hloubkové čištění koberců

Pro domácnost je čistění koberců extrakční metodou nejvhodnějším způsobem, který odstraní nečistotu. Tato nečistota je výsledkem několika vlivů – prach,pot,mastnota atd. Tohoto vlivu se prakticky nejde zbavit a i když pravidelně vysáváme přesto se postupně nečistota uchycuje ve vláknech koberce.

Extrakční čištění je šetrná metoda pro čištění koberce a koberec je poměrně rychle suchý.Čistící média používaná do profi čističů jsou nejenom ohleduplná – nepoužívají žádná bělidla či agresivní chemické složky,naopak obnovují žádoucí vlastnosti koberce, omlazují jeho vzhled, pomáhají udržet kondici vláken.

Pozor na některé plyšové jednobarevné koberce –  extraktor v tomto případě koberce zbaví všech nečistot, avšak opticky koberec vypadá spíš hůře.

 

Výhody extrakčního čištění

  • šetrné zacházení s kobercem
  • Nedochází k vytahování ani vytrhávání vláken.
  • lze prakticky čistit kdykoli (ať je léto nebo zima v koberci už není špína)
  • Koberce nejsou mokré pouze vlhké a velmi rychle vysychají

 

Hygienické přínosy

Pokud je v domácnosti alergik (dnes zcela běžná záležitost) je pravidelné extrakční čištění (minimálně 1x ročně) doslova nutností. Koberce obvykle pokrývají velkou plochu podlahy a jsou místem kde se hromadí prach a různé pyly.Toto proprání koberce odstraní tyto vlivy a na nějaký čas je opět klid.

Pokud vlastníme kamaráda ze zvířecí říše je také náš koberec vystaven působení jejich činnosti. Čištění extrakční metodou tyto vlivy vyruší a provoní náš dům.

 

Jak často provádět čištění koberců?

U zátěžových koberců, které jsou více namáhány (vstupní haly, chodby, kanceláře, hotely) doporučujeme čištění koberců 2x ročně (minimálně 1x), v domácnostech většinou postačí čištění jednou za rok.

Pravidelným čištěním koberců prodloužíte jejich životnost a cítíme se lépe.

 

CENÍK

15 Kč/m2

V případě velkého nebezpečí nebo speciálních čištěních se cena upraví na místě dohodou.